Bývalý starosta Varnsdorfu Horáček je na svobodě, ve vazbě strávil téměř dva měsíce

Bývalý starosta Varnsdorfu na Děčínsku Stanislav Horáček v úterý po téměř dvou měsících opustil vyšetřovací vazbu. Čelí obvinění z několika trestných činů v souvislosti s veřejnou zakázkou na pronájem radarů na měření rychlosti. Dozorující státní zástupce Jan Veselý Českému rozhlasu Sever řekl, že pominuly důvody pro uvalení vazby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exstarosta Varnsdorfu Stanislav Horáček | Zdroj: hnutí ANO

„Byly provedeny takové důkazy, u nichž byla obava, že by jejich zajištění mohl obviněný jakýmkoliv způsobem ovlivňovat," přiblížil Veselý okolnosti Horáčkova propuštění z vazby.

Mezi dalšími obviněnými je bývalý místostarosta Josef Hambálek (ANO), jako právnická osoba firma WST, od níž si Varnsdorf radary pronajímal, její jednatel Miloš Schubert, a další člověk.

Zastupitelé Varnsdorfu odvolali z funkce stíhaného Horáčka, v čele města stane dosavadní místostarosta

Číst článek

Horáčka se Schubertem a Hambálkem zadržela policie loni 11. prosince. Hambálka propustil po výsleších státní zástupce, u Schuberta nevyhověl soud návrhu na vazbu, na Horáčka vazbu uvalil 13. prosince.

Ještě před Vánocemi Horáčka vyloučilo hnutí ANO, v lednu jej zastupitelé odvolali z funkce starosty, Hambálek na stejném zasedání rezignoval.

Případ se týká pronájmu radarů na měření rychlosti, jež pro město do konce ledna provozovala společnost WST. Firma dostávala odměnu za každé naměřené překročení rychlosti. Kvůli tomu kritizovala vedení města už dřív opozice.

Existuje také judikatura Nejvyššího správního soudu, podle níž je nezákonné, má-li třetí subjekt hmotný zájem na výsledcích měření radaru. Vedení radnice kritiku odmítá.

Jan Beneš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme