Policie ukončila vyšetřování kauzy radarů ve Varnsdorfu, navrhla obžalovat exstarostu Horáčka

Vyšetřování pronájmu radarů na měření rychlosti ve Varnsdorfu na Děčínsku je u konce. Policie navrhla obžalovat celkem čtyři lidi a jednu firmu. Mezi nimi je i bývalý starosta Stanislav Horáček (ANO), který už strávil několik týdnů ve vazbě, a také někdejší místostarosta Josef Hambálek (ANO). V sobotu o tom informoval deník Mladá fronta Dnes.

Varnsdorf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček | Zdroj: hnutí ANO

Státní zástupce Jan Veselý listu řekl, že policie navrhuje obžalovat všechny, proti nimž bylo zahájeno trestní stíhání. Stíhaná firma Water Solar technology, která na základě veřejné zakázky radary provozovala a dostávala peníze za každý zjištěný přestupek, podle policie neoprávněně získala přes 20 milionů Kč.

Obviněných, kteří vinu odmítají, se mají týkat podle deníku celkem čtyři trestné činy. Vedle zjednání výhody při zadání veřejné zakázky také trestné činy podplacení, legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti a zneužití pravomoci úřední osoby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme