Varování před vichřicí se vyplnilo

Severní část republiky zasáhla vichřice. V Českém Těšíně způsobila rozsáhlý výpadek elektrického proudu. V Krnově zase spadl strom na projíždějící automobil a při nehodě byli zraněni dva lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozštípnutý kmen smrku | Foto: Jan Rosenauer

Silný vítr, který se přehnal částí Olomouckého kraje, přidělal práci hasičům. Vyrazili k několika případům pokácených stromů, které překřížily cestu řidičům. Na síle nabírá vichr také na hřebenech Jeseníků. Největší sílu má ale vítr v Krkonoších.

Výpadky elektřiny, vyvrácené stromy a polámané větve, ulámané reklamní plochy - takovou spoušť za sebou nechala večerní vichřice, která se prohnala Olomouckým krajem. Hasiči vyjížděli k desítkám zásahů. Silný vítr burácel také na hřebenech jesenických hor. Doprovázely ho i přeháňky se sněhem a deštěm.

Obyvatelé Českého Těšína a okolí zase zůstali bez elektrického proudu. Situaci popsala Radiožurnálu mluvčí ČEZu pro severní Moravu Alice Lučišanová: "Vlivem silného větru došlo k výpadku na dvou vedeních vysokého napětí 22 kilovolt, následně k výpadku dalších dvou linek. Porucha nastala v 19 hodin 10 minut a odstraněna byla v 19 hodin a 19 minut, kdy byla dodávla obnovena v oblasti celého Těšínska. Na pár minut se ocitlo bez napětí město Český Těšín plus nejblizší okolí."

Silná vichřice dnes přerušila lodní dopravu mezi Francií a Anglií. Přístav Dover musel být zcela uzavřen a všechny trajektové linky mezi britskými ostrovy a pevninou zastavily provoz. Irsko postrádá dvě rybářské lodi s celkem devíti členy posádek, záchranná plavidla i vzdušné síly po nich zatím neúspěšně pátrají. Popadané větve a stromy přerušily na řadě míst Británie elektrické vedení a způsobily komplikace v železniční dopravě. Na jihu a v centrální části Walesu se ocitlo bez proudu na 80 tisíc domácností.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme