Muž úmyslně narážel do aut řidiček, které ho předjížděly. Soud ho poslal do vazby

Ve vazbě skončil řidič, který podle policie letos dvakrát ohrozil svou jízdou ostatní účastníky silničního provozu. Za pokus o ublížení na zdraví osmačtyřicetiletému muži hrozí až osm let vězení. V pondělí o tom informovala chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Chomutov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava, dopravní zácpa, auto, kolona | Foto: Filip Jandourek

Řidič z Jirkova na Chomutovsku už v červnu letošního roku svou agresivní jízdou v Pražské ulici v Chomutově způsobil dopravní nehodu. „Se svým osobním vozidlem úmyslně bočně narazil do osobního vozidla řidičky, která ho předjížděla,“ uvedla mluvčí.

Tunely na D8 se řidiči řítili i 200 km/h. Pokuty se ale kvůli sporům úředníků bát nemusí

Číst článek

Obdobně se podle policistů zachoval také v listopadu na silnici l/13 poblíž Baumaxu v Chomutově. S vypůjčeným vozidlem opět způsobil dopravní nehodu v době, kdy byl řidičkou předjížděn. „Ženu dojel, předjel a pak náhle vjel do jejího jízdního pruhu, přičemž poškozená řidička již přes veškerou snahu nestačila zabránit střetu vozidel,“ popsala Pivková.

Ani v jednom případě nebyli účastníci nehod vážně zraněni, což je podle policistů zásluha duchapřítomnosti obou řidiček. Škody na vozidlech byly odhadnuty na 50 tisíc korun.

Muž byl zadržen a státnímu zastupitelství byl doručen podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. „Okresní soud o uvalení vazby v neděli rozhodl a zadržený byl následně eskortován do vazební věznice v Litoměřicích,“ řekla mluvčí. V případě odsouzení hrozí muži za uvedené jednání trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme