Vdova po Miloslavu Ransdorfovi nebude u švýcarské prokuratury žádat o odškodnění

Vlasta Ransdorfová, vdova po zesnulém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi, nebude žádat ve švýcarské kauze o odškodnění. Švýcarská strana už ve čtvrtek zrušila trestní řízení v případu europoslance a tří Slováků. Celá skupina je tak nevinná. Podle Suché švýcarská prokuratura Vlastu Ransdorfovou dosud ani nekontaktovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Ona sama o žádné odškodnění žádat nebude, to pro ni není směrodatné. O vývoji kauzy zatím nemá žádné další informace,“ tlumočila vyjádření Vlasty Ransdorfové bývalá asistentka jejího zesnulého manžela Helena Suchá.

Tři Slováky a europoslance Randsdorfa loni v prosinci zadržela policie v curyšské bance kvůli podezření z finančního podvodu. Podle ní se pokoušeli podvodem získat v bance v Curychu větší obnos peněz.

Obvinění proti Slovákům nakonec prokuratura stáhla, Miloslav Ransdorf se zproštění obvinění nedožil. Zemřel 22. ledna letošního roku.

Trojici Slováků podle slovenských médií Švýcarsko odškodné přiznalo. Jeden z nich, Peter Guzmický, řekl, že bude žádat odškodné i od samotné švýcarské banky, která je podle něj hlavním viníkem celé kauzy.

Švýcarská prokuratura zrušila obvinění Slováků zadržených s Ransdorfem v bance

Číst článek

Kauza Miloslav Ransdorf v curyšské bance | Foto: Český rozhlas

dab, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme