Ve 2. kole senátních voleb půjde hlavně o souboj ČSSD s ODS

V prvním kole senátních voleb přišlo svůj hlas odevzdat 44 a půl procenta voličů. Nejvíc postupujících do druhého kola má sociální demokracie - 22. Kandidátů ODS jde dál 19.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSSD sleduje průběžné výsledky voleb | Foto: Tomáš Adamec

Příliš neuspěla TOP 09 s podporou Starostů a nezávislých - může soupeřit jen o pět mandátů. Do druhého kola postupují také tři kandidáti KDU-ČSL, dva za uskupení Severočeši.cz a po jednom zástupci mají ve druhém kole Věci veřejné, nestraníci a nezávislí.

Výsledky prvního kola voleb do třetiny Senátu

Ve 14 obvodech proti sobě stojí kandidáti ODS a ČSSD. Nezávislá kandidátka pak bojuje proti ČSSD v Ostravě městě - je to ale současná senátorka a členka klubu ODS Liana Janáčková.

Sociální demokraté se pak ještě třikrát střetnou s kandidátem KDU-ČSL. Bude to v Brně městě, Blansku a v Ústí nad Orlicí. Ve Frýdku Místku jsou soupeřem ČSSD Věci veřejné a v Kutné hoře TOP 09.

Pravicový duel mezi ODS a TOP 09 se odehraje v Berouně, Karlových Varech, Praze 6 a 10. V Ústí nad Labem se proti sobě postaví ODS a Severočeši.cz. Ti uspěli i v Mostě, kde je čeká souboj s ČSSD. V Pardubicích pak bude ČSSD ve druhém kole senátních voleb soupeřit s nestraničkou Miluší Horskou.

Kdo přijde o křeslo

Čtyři ze současných senátorů, kteří svůj mandát obhajovali, o něj přijdou. Do druhého kola voleb nepostoupila senátorka Ludmila Müllerová kandidující v Ústí nad Orlicí za TOP 09 a Starosty. Stejně tak za stejnou koalici obhajující svůj senátorský mandát Igor Petrov ve Frýdku Místku.

O křeslo v horní komoře parlamentu přijde ze současných kandidující senátorů i Vlastimil Balín v Mostě. Své senátorské křeslo neobhájí ani občanský demokrat a dosavadní primátor Pardubic Jiří Stříteský, což je překvapením i pro sázkové kanceláře, které na jeho znovuzvolení vypsaly jeden z nejnižších kurzů.

Igor Maňour, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme