Česko čekají vysoké teploty a silné bouřky, varují meteorologové

Meteorologové varují před čtvrtečními vysokými teplotami. Odpoledne pak Česko nejspíš zasáhnou silné bouřky.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto)

Bouřka (ilustrační foto) | Foto: stock exchange

Teploměry ve čtvrtek ukážou na většině republiky přes 31 stupňů, v Jihomoravském kraji i nad 33 stupňů. Pro jižní Moravu a větší část Plzeňského kraje platí výstraha na vysoké teploty už od dnešních 14.00.

Česko má za sebou druhý nejteplejší červen od 60. let

Číst článek

Lidé by ve vedrech měli omezit tělesnou zátěž a vyhýbat se pobytu na přímém slunci hlavně v poledních a odpoledních hodinách, zvláště opatrní by měli být děti, starší a nemocní lidé.

Děti ani zvířata by neměli zůstávat ve stojících automobilech. Doporučuje se také pít víc neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu a při pobytu na přímém slunci se chránit opalovacími krémy, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy.

Od západu by pak ale měla postupně přijít studená fronta, která přinese silné bouřky prakticky v celé České republice.

„Nejprve v Čechách, postupně během odpoledních a večerních hodin i na Moravě a ve Slezsku. Snad jen na úplném východě Moravy a Slezska by se měly bouřky objevovat jen výjimečně,“ řekla Radiožurnálu Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Bouřky může doprovázet přívalový déšť nebo kroupy a silný vítr.„Bouřky mohou být ojediněle i silné, zejména s přívalovými srážkami. V menší míře se mohou objevit i kroupy a silné nárazy větru,“ dodala Odstrčilová.

Barbora Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme