Ve firmě na Olomoucku unikl oxid uhelnatý, přiotrávilo se přes 20 lidí

Přes dvacet lidí skončilo na Olomoucku v péči lékařů kvůli otravě oxidem uhelnatým. Zaměstnanci firmy v Horce nad Moravou se nejspíš přiotrávili kvůli závadě na topení. Jedenáct lidí musely sanitky převézt do nemocnice, další zaměstnance záchranáři ošetřili na místě. Některé pacienty pak sanitky převezou do Ostravy kvůli speciální léčbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Únik oxidu uhelnatého ve firmě v Horce nad Moravou | Foto: Jana Zemková | Zdroj: Český rozhlas

„Udělalo se tam nějaké paní špatně, proto se zavolala záchranka. A na základě toho se zjistilo, že od vytápění dochází k nějakému úniku,“ popsal událost vedoucí provozu Michal Pecha.

Podle mluvčího krajských hasičů Zdeňka Hošáka je na vině zřejmě závada na vytápění, odkud se oxid uhelnatý dostal do areálu.

„Běžnou cestou se spaliny dostávají mimo areál, v tuto dobu došlo k úniku dovnitř. V nejkritičtějším měření jsme naměřili dvakrát životu nebezpečné hodnoty,“ upřesnil Hošák.

Hasiči celý areál, ve kterém bylo na 70 osob, odvětrali, v místě se už pohybuje jen bezpečnostní technik.

Dvanáct lidí převezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podle Jana Weinberga ze Záchranné zdravotnické služby Olomouckého kraje budou někteří transportování na specializované pracoviště do Ostravy. Další lidé byli podle Hošáka ošetřeni na místě.

Firma, kde se neštěstí podle hasičů událo, je zaměřena zejména na automobilový průmysl.


Zvětšit mapu

ČRo, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme