Ve Frýdku-Místku explodovaly dva granáty

V rodinném domku ve Frýdku-Místku v pátek ráno explodovaly dva granáty. Zraněni byli dva muži. Na místě musela zakročit zásahová jednotka severomoravské policie, které se jeden z přítomných mužů vzdal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přítel majitele domu časně ráno oznámil policii, že je přepadli neznámí pachatelé. Když policie přijela na místo, došlo v domě k výbuchu. V té době se uvnitř nacházeli čtyři lidé. Podle zpravodajky Českého rozhlasu Andrey Čánová policie prošetřuje několik verzí případu. Jednou z nich je i možnost, že explozi způsobili právě přátelé majitele domku, kteří se zdržovali v objektu. Policie totiž potvrdila, že o všechny se už kriminalisté v minulosti zajímali kvůli majetkové trestné činosti.

Pavel Tileček z frýdecko-místecké policie pro Český rozhlas upřesnil, že další z prověřovaných verzí je možný útok neznámých pachatelů, kteří do domku přišli z venku. Policisté zatím nevylučují ani to, že k výbuchu granátů došlo nešťastnou náhodou.

V době exploze byli v domě majitel, jeho dva přátelé a žena. Dva muži byli lehce zraněni a museli být ošetřeni v nemocnici. Další dvě osoby byly zadrženy. Majitelem domu je místní podniktel v kamiónové dopravě a jak on, tak i jeho návštěvníci nejsou údajně policii neznámí.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme