Ve Frýdku-Místku explodovaly dva granáty

V rodinném domku ve Frýdku-Místku v pátek ráno explodovaly dva granáty. Zraněni byli dva muži. Na místě musela zakročit zásahová jednotka severomoravské policie, které se jeden z přítomných mužů vzdal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přítel majitele domu časně ráno oznámil policii, že je přepadli neznámí pachatelé. Když policie přijela na místo, došlo v domě k výbuchu. V té době se uvnitř nacházeli čtyři lidé. Podle zpravodajky Českého rozhlasu Andrey Čánová policie prošetřuje několik verzí případu. Jednou z nich je i možnost, že explozi způsobili právě přátelé majitele domku, kteří se zdržovali v objektu. Policie totiž potvrdila, že o všechny se už kriminalisté v minulosti zajímali kvůli majetkové trestné činosti.

Pavel Tileček z frýdecko-místecké policie pro Český rozhlas upřesnil, že další z prověřovaných verzí je možný útok neznámých pachatelů, kteří do domku přišli z venku. Policisté zatím nevylučují ani to, že k výbuchu granátů došlo nešťastnou náhodou.

V době exploze byli v domě majitel, jeho dva přátelé a žena. Dva muži byli lehce zraněni a museli být ošetřeni v nemocnici. Další dvě osoby byly zadrženy. Majitelem domu je místní podniktel v kamiónové dopravě a jak on, tak i jeho návštěvníci nejsou údajně policii neznámí.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme