Ve sbírce Daruj hračku s Českým rozhlasem se vybralo 2788 dárků

Do osmatřiceti dětských domovů a ústavů sociální péče po republice poputují hračky ze sbírky Daruj hračku s Českým rozhlasem. Celá akce probíhala od 28.listopadu do 14.prosince.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé různých věkových kategorií přicházeli věnovat dárek dětem

Lidé různých věkových kategorií přicházeli věnovat dárek dětem | Foto: Miloš Kraus | Zdroj: Český rozhlas

V těchto dnech mohli lidé přijít do vestibulu rozhlasu na adresu Římská 13 v Praze a odevzdat sem hračku ze seznamu dětských přání. Sbírka probíhá už dvanáct let ve spolupráci se společností Tango Havlíčkův Brod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeden ze zakladatelů sbírky Daruj hračku s Českým rozhlasem Pavel Klempíř hovořil o letošním ročníku.

"Předání proběhne v Havlíčkově Brodě. Bude to v kinosále kulturního domu Ostrov. Program bude letos, jako vždy, nabitý," upřesňuje jeden ze zakladatelů sbírky Pavel Klempíř.

Dárků se letos podařilo shromáždit přesně 2788. "Z nichž většina přesně splňuje dětská přání. Některá přání byla velice drahá, takže tam děti sice dárek dostanou, ale bude to dárek náhradní," podotýká Klempíř.

Sbírka celkem obnáší 1394 dětských přání. "Každé dítě si namalovalo svá dvě přání. Když si to vynásobíme, dostaneme 2788 snů a přání, která se nám podařilo díky posluchačům shromáždit. Už teď víme, že ani jedno děcko nezůstane bez hračky," uzavírá jeden ze zakladatelů sbírky.

Zuzana Filípková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme