Ve sněmovně nový stálý výbor

Poslanecká sněmovna už má po tomto pracovním týdnu kompletní sedmičlenné vedení a také šéfy a místopředsedy 14 sněmovních výborů. 6. srpna, na další schůzi dolní komory mají zákonodárci ještě určit, kteří z nich stanou v čele sedmi poslaneckých komisí. Novým orgánem Sněmovny je v tomto směru stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti, kterou navrhli zřídit komunisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

Ti také nominují do jejího vedení za svůj klub kandidátku Květoslavu Čelišovou. Problémové situace v rodině a otázka rovných příležitostí mužů a žen v naší společnosti, to budou hlavní témata, kterými by se měla tato komise zabývat. Radiožurnálu to potvrdila jedna z jejích členek, poslankyně za ČSSD Milada Emerová. Podle ní má nový sněmovní orgán při své práci vycházet především z podnětů nás občanů a isntitucí, které už se snaží tyto otázky řešit. "Spolupráce s různými organizacemi nestátními, neziskovými a tak dále jistě bude probíhat, protože ti se touto problematikou také zabývají, ale možná že ne s takovou účinností, jakou by mohla mít tato komise."

Poslanci navíc věří, že jejich nová stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti bude při řešení těchto problémů v úzkém kontaktu i s tématicky stejně zaměřeným poradním orgánem vlády. Závěry vzájemné spolupráce by se pak mohly podle zákonodárců promítnout i do úprav naší legislativy ve prospěch těch, kteří jsou ve zmíněných oblastech nějak diskriminováni.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme