Ve sněmovně nový stálý výbor

Poslanecká sněmovna už má po tomto pracovním týdnu kompletní sedmičlenné vedení a také šéfy a místopředsedy 14 sněmovních výborů. 6. srpna, na další schůzi dolní komory mají zákonodárci ještě určit, kteří z nich stanou v čele sedmi poslaneckých komisí. Novým orgánem Sněmovny je v tomto směru stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti, kterou navrhli zřídit komunisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

Ti také nominují do jejího vedení za svůj klub kandidátku Květoslavu Čelišovou. Problémové situace v rodině a otázka rovných příležitostí mužů a žen v naší společnosti, to budou hlavní témata, kterými by se měla tato komise zabývat. Radiožurnálu to potvrdila jedna z jejích členek, poslankyně za ČSSD Milada Emerová. Podle ní má nový sněmovní orgán při své práci vycházet především z podnětů nás občanů a isntitucí, které už se snaží tyto otázky řešit. "Spolupráce s různými organizacemi nestátními, neziskovými a tak dále jistě bude probíhat, protože ti se touto problematikou také zabývají, ale možná že ne s takovou účinností, jakou by mohla mít tato komise."

Poslanci navíc věří, že jejich nová stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti bude při řešení těchto problémů v úzkém kontaktu i s tématicky stejně zaměřeným poradním orgánem vlády. Závěry vzájemné spolupráce by se pak mohly podle zákonodárců promítnout i do úprav naší legislativy ve prospěch těch, kteří jsou ve zmíněných oblastech nějak diskriminováni.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme