Ve sněmovně o koncesionářských poplatcích

Návrh na zvýšení rozhlasových a televizních poplatků ve sněmovně těsně přežil hlasování o zamítnutí či vrácení předlohy k opětovnému projednání v kulturním výboru. Ve hře jsou po dnešku tři hlavní verze nového placení a výběru koncesionářských poplatků za veřejnoprávní média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Asi největší šanci má návrh z dílny vládní koalice, aby se rozhlasový poplatek zvýšil z nynějších 37 korun na 45 korun měsíčně. Televizní poplatky by se pak měly postupně zvyšovat do roku 2010 ze současných 75 korun měsíčně až na 155 korun.

Zároveň by se měla spolu s tím omezovat v České televizi reklama. Z dnešního 1 % na 0,8 %, ve druhé fázi na 0,4 % vysílacího času a nakonec až na nulu. Na veřejnoprávní obrazovce má zbýt podle koaličních představ pouze reklama spojená s přenosy některých sportovních nebo kulturních událostí.

Iniciativa počítá i s návrhem ODS, že poplatky bude platit každá domácnost, ať už rozhlasový nebo televizní přijímač vlastní či ne. Zpravodajka k novele Eva Nováková z ČSSD upřesnila, že k tomu po dnešku přibyl i návrh poslankyně Táni Fischerové. "Zabývá se zlepšením výběru poplatků, avšak lidé by se mohli vyvázat z povinnosti čestným prohlášením, že přijímač nemají."

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme