Ve sněmovně se bude jednat o požadavcích autodovozců

Dnes by se poprvé měla sejít pracovní skupina složená ze zástupců dovozců ojetých automobilů, představitelů ministerstva dopravy a poslanců ze sněmovního podvýboru pro dopravu. Na ustavení této skupiny se zúčastněné strany dohodly na jednání minulý čtvrtek, které inicioval šéf sněmovny Václav Klaus. Dovozci a provozovatelé autoškol následně ukončili protestní blokádu pražských ulic. Podle ministra Jaromíra Schlinga jeho úřad na řešení problémů už pracuje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak řekl, ministerstvo připravilo řadu opatření k odstranění problémů kolem registrace dovezených starších vozů. "Jsou to technická opatření, upravující ty problémy, které se vykládají řekněme ve stanicích technické kontroly různě, které si někteří lidé na okresních úřadech vykládají různě. To jsou věci, které považujeme za vážné a potřebné řešit, a taky na nich pracujeme." Pracovní skupina zainteresovaných stran má jednat o sporných otázkách v prováděcích předpisech a doplňkových vyhláškách k zákonu o podmínkách provozu na pozemních komunikacích.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme