Ve sněmovně se bude projednávat státní rozpočet

Začíná 43. schůze Poslanecké sněmovny. Na programu má přes 160 bodů a bude trvat tři týdny. Schůzi zahájí hlasování o návrhu zákona o církvích a o vrácených zákonech o myslivosti, vlastnictví bytů a o azylu. Poslanci budou schvalovat také vládní návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna

Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

České dráhy by měly být transformovány na akciovou společnost a státní organizaci Správa železniční dopravní cesty. Vyplývá to ze zákona, který doporučil přijmout hospodářský výbor sněmovny. Dnes budou o něm diskutovat poslanci na své předvánoční schůzi. Karlu Sehořovi z ODS se ale návrh vlády sociálních demokratů nelíbí: "Udrželi unitární železnici. Co považuji za dobré, je, že účinnost se posunula na 1. 1. 2003, to znamená, že o transformaci železnice nebude už rozhodovat tato vláda, respektive ji nespustí. Jak bych si ji představoval já? Je to velmi jednoduché. My už dlouho hlásáme takzvanou oživenou dopravní cestu. To znamená, že by existoval subjekt, řekněme ve státních rukou, který by spravoval dopravní cestu, včetně zaměstnancům, a kteří by na něm umožňovali provoz mnoha různým dopravcům, ať už zahraničním či našim."

Sněmovna dnes podruhé projedná zákon o církvích. Jeho sporným bodem je ustanovení o nutnosti přeregistrace charit a diakonií na jiný typ právnické osoby. Prezident České katolické charity Miloslav Fiala vnímá návrh zákona jako zúžení charitativních, humanitárních či zdravotnických aktivit církví a jejich omezení pouze na oblast náboženskou. "Takže církve a náboženské společnosti se mohou vyžívat pouze na tom poli kultovém, vyučování zásad víry, prostě to, co bezprostředně souvisí s šířením víry, podpory víry u členů a členek církví a náboženských společností."

Markéta Kaclová, Vladimír Hrubý, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme