Ve sněmovně zasahovali chemici. Kalouskovi přišla obálka s neznámým práškem

Do Poslanecké sněmovny přišla obálka s neznámým práškem. Na místě zasahovali hasiči, kteří si neznámou látku převzali k expertize. Zásilka byla určena předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, otevřela ji asistentka, která věc ohlásila. Podle Kalouska jsou výhrůžky fyzickou likvidací každodenní rutinou vrcholového politika. Podle prvního zjištění nebyla zásilka nebezpečná, řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr TOP 09 Miroslav Kalousek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Hasiči a policisté dostali informaci o nálezu neznámé látky v zásilce kolem 12:15. Na místo podle mluvčí hasičů vyjely jednotky z centrály, ochrany Pražského hradu a hasiči technici z Petřin.

„Případ byl nahlášený ve čtvrt na jednu a po několika desítkách minut hasiči odjeli. Do necelé hodiny byl pro ně případ uzavřen,“ uvedla Adamcová.

„Podle prvotních měření a zjištění v obálce nebylo nic nebezpečného. Nicméně byla zabezpečena a převezena k dalšímu zkoumání, aby se zjistilo, co přesně to bylo,“ dodala.

Ředitel tiskového odboru Poslanecké sněmovny Roman Žamboch Zpravodajskému webu Českého rozhlasu řekl, že hasiči na místě nadále nezasahují, a dál incident odmítl komentovat.

Babiš navrhne zdanění výnosů z korunových dluhopisů. 52 milionů z těch svých dá na charitu

Číst článek

'Frustrovaný zoufalec'

Mluvčí policie Jan Daněk řekl, že policie na základě výsledků rozboru určí další postup v případu a zda šlo o protiprávní jednání.

Policie odmítla komentovat, kdo byl adresátem zásilky. „Známe osobu, které to bylo adresováno, ale v tuto chvíli by nebylo přínosem ji zveřejňovat,“ doplnil Daněk.

Server Blesk.cz napsal, že dopis byl určen předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. Ten posléze informaci potvrdil.

„Stačí se podívat na diskuse pod internetovými články... Frustrovaný zoufalec, který chce být něčím důležitý, se snaží vyhrožovat smrtí někomu jinému. Zažil jsem to tisíckrát, dnes zase. Dnes mě mrzí, že to bylo s plnou parádou," řekl.

Asistentka podle něho postupovala přesně podle bezpečnostních předpisů. "Kdybych každý den postupoval podle bezpečnostních předpisů, nedělám nic jiného, než že volám policii," podotkl předseda TOP 09.

ČTK, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme