Ve sporu Hušáka s ČUS padne rozsudek. Unie chce omluvu a dva miliony

Soud dnes rozhodne ve sporu bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka s Českou unií sportu. Unie tvrdí, že za krachem společnosti Sazka stojí právě Hušák, který tak poškodil dobré jméno českého sportu. Po Hušákovi chce unie omluvu a dva miliony korun. Hušák to odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák společně se svou právničkou Klárou Samkovou u Městského soudu v Praze | Foto: Veronika Hlaváčová

„Předsedkyně senátu plánuje ukončit dokazování, dát účastníkům prostor k závěrečným návrhům a vyhlásit rozhodnutí ve věci,“ shrnuje program posledního dne rok a půl táhnoucího se sporu mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Českou unii sportu, dříve Český svaz tělesné výchovy, zastupuje Aleš Rozehnal. Od bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka čeká omluvu v doporučeném dopise a dva miliony korun.

„Pověst byla poškozena tím, že vycházely články, že ČSTV ztratila důvěru, že je bez peněz, že má pošramocenou pověst, chodí uličkou hanby, a to vše v důsledku konání pana doktora Hušáka,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spor mezi Českou unií sportu a bývalým šéfem Sazky Alešem Hušákem jde do finále. Městský soud v Praze chce dnes vyhlásit rozsudek. Více Veronika Hlaváčová

V žalobě se píše, že bývalý šéf Sazky neuměl hospodařit, a to i v době, kdy měla firma problémy se splácením úvěrů za vysočanskou arénu. Hušák údajně utrácel za pozemky, poradenské služby, soukromé letadlo nebo osobního řidiče a kuchaře.

V případu ho zastupuje právnička Klára Samková. „Pakliže by byl schopen zařídit to, co mu žaloba klade za vinu, má kvality něco mezi Jamesem Bondem a Sandokanem,“ komentovala výpovědi lidí, kteří svědčili proti jejímu klientovi.

Česká unie sportu po Hušákovi žádá v jiné žalobě také více než 950 milionů korun jako náhradu škody a ušlý zisk. ČSTV byl majoritním akcionářem Sazky až do jejího krachu na jaře roku 2011.

Kauza Aleš Hušák | Foto: Český rozhlas

Simona Bartošová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme