Ve sporu o lepší ohodnocení lékařů se rýsuje kompromis

Šancí na kompromis skončila večerní schůzka ministryně zdravotnictví Milady Emmerové s prezidentem České lékařské komory Davidem Rathem o navýšení ceny lékařské práce. Lékaři doufali ve zvýšení platů už od 1. července letošního roku, to se ale kvůli nedostatku peněz odsouvá na leden příštího roku. Navýšení by také mělo být menší, než ministryně původně slíbila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Emmerová podává ruku D. Rathovi

M. Emmerová podává ruku D. Rathovi | Zdroj: ČTK

Podle šéfa ČLK Davida Ratha by rýsující se kompromis pro ně byl přijatelný v krajním případě. "To znamená určitý posun těch indexů a určitý posun v platnosti, že by ta vyhláška byla vydána teď, ale s platností k 1. 1. 2006, aby byl určitý časový prostor případně k doladění některých sporných otázek."

"Za ministerstvo mohu potvrdit, že se skutečně hledají taková opatření, která by vedla k regulaci systému, a to i v této oblasti, tak aby to bylo i legislativně a právně ošetřeno," dodala mluvčí Ministerstva zdravotnictví Jana Kociánová.

Jednání České lékařské komory s ministryní Emmerovou budou pokračovat v pátek ještě před plánovanou schůzkou s premiérem Jiřím Paroubkem, kde by mělo padnout konečné slovo.

Marika Táborská, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme