Ve štábu Zuzany Roithové panovala rodinná pohoda, přišli i Tři králové

V jihočeské Třeboni, v centru lázeňství, strávila Zuzana Roithová odpoledne po prvních prezidentských volbách. První českou prezidentkou se nestane. Sváteční den si užila možná nejklidněji ze všech kandidátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Roithová | Foto: Mária Pfeiferová

Atmosféra v Třeboni byla klidná a rodinná, jako kdyby ani nešlo o tak důležitý post. Vlastně post nejdůležitější. Rodinnou atmosféru potvrzovala přítomnost syna Zuzany Roithové Matyáše a manžela.

„Nejsem nervózní,“ vyjadřuje stručně a s úsměvem svoje pocity Matyáš Roith, který přišel prezidentskou kandidátku podpořit stejně jako její spolustraníci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Roithová zažila asi nejklidnější volební atmosféru ze všech prezidentských kandidátů

„Známe ji jako dámu v politice velmi znalou, je i zkušená, proto se domnívám, že by to byla velmi dobrá volba pro naši republiku. Poté, co jsem ji viděla v poslední debatě u Václava Moravce, věřila jsem tomu, že by mohla postoupit,“ říká místopředsedkyně KDU-ČSL Klára Liptáková. Nejen dospělí, ale i děti se přišli podívat na Zuzanu Roithovou.

„Myslím, že je to velmi milá paní, která by prezidentkou mohla být,“ říká malý Vojtěch Bartošek. Podpořit Zuzanu Roithovou přišli i Tři králové, ale největší podporou a oporou je Zuzaně Roithové její manžel, tak trochu neviditelný muž, sochař Jan Roith.

„Náročné to pro mě není, jsem na to zvyklý, je to standardní situace. Kdyby se nedělo tohle, ona by se vysilovala jinou činností, pokud se bavíme o kampani. Ona je prostě takový člověk,“ usmívá se Jan Roith.

Tereza Jelínková, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme