Ve stanici I. P. Pavlova spadl člověk pod metro. Linka C nejezdila mezi Florencí a Pražského povstání

Provoz pražského metra na lince C mezi Florencí a Pražského povstání byl přerušen. Ve stanici I. P. Pavlova spadl člověk pod metro, informovaly stránky pražského dopravního podniku. Provoz byl obnoven krátce po půl třetí.

Praha (Aktualizováno: 14:38 26. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto)

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Provoz metra byl přerušen krátce před tři čtvrtě na jednu. Dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu. Ve stanici I. P. Pavlova zasahovali podle twitteru pražští hasiči společně s hasiči dopravního podniku.

Ve 13.10 informoval Twitter pražských hasičů, že osobu již vyprostili a předali do péče záchranářů. Případ nyní vyšetřuje policie.

„Zatím nevíme, jestli šlo o nehodu, nebo úmyslný skok pod metro," řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Tomáš Hulan.

„Můžu potvrdit, že šlo o pád ženy do kolejiště. Na tísňovou linku zavolal svědek. Na místě zasahujeme," řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

„Záchranáři s lékařem ošetřili asi třicetiletou ženu, která při pádu do kolejiště utrpěla vážné zranění hlavy. Ženu ošetřili a v umělém spánku ji předali na anesteziologicko-resuscitační oddělení Vinohradské nemocnice," dodala Poštová.

Podle mluvčí pražského dopravního podniku Anety Řehkové v podobných případech „metro nejezdí asi hodinu od nahlášení". Provoz metra byl obnoven ve 14:38.

Podle Hulana ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se na pádu či skoku ženy do kolejiště podílel někdo další nebo že to byla nešťastná náhoda. „S největší pravděpodobností se jednalo o cílené jednání ženy," doplnil mluvčí pro ČTK.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme