Ve Starém Plzenci přepočítají hlasy v komunálních volbách

Výsledky komunálních voleb ve Starém Plzenci jsou neplatné. Krajský soud uznal stížnost místních sociálních demokratů proti tomu, že za sdružení Volba pro Starý Plzenec a Sedlec kandidovali dva lidé, kteří neměli ve městě trvalý pobyt. Volby se ale ve Starém Plzenci opakovat nebudou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Známý písničkář Jaroslav Samson Lenk a Jaroslava Patočková kandidovali i přesto, že neměli v pětitisícovém městě trvalý pobyt. Podle soudu se teď výsledky voleb musí přepočítat tak, jako by oba na kandidátce sdružení vůbec nefigurovali a strana tak měla o dva kandidáty méně.

To ale změní těsný výsledek voleb ve městě. Sdružení Volba pro Starý Plzenec a Sedlec totiž nakonec získá místo tří mandátů jen dva a sociální demokraté, kteří měli původně jeden mandát, budou mít v sedmnáctičlenném zastupitelstvu nakonec dvě křesla.

Jaroslav Samson Lenk se zastupitelem nestane, přestože díky preferenčním hlasům poskočil z jedenáctého místa kandidátky na druhé.

Monika Červená, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme