Ve statutárních městech je úspěšná ČSSD

Sociální demokracie zatím podle průběžných výsledků komunálních voleb vede ve 13 ze 24 statutárních měst, ODS ve čtyřech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference ČSSD. Předseda Bohuslav Sobotka (uprostřed) poděkoval během sčítání hlasů voličům za účast.

Tisková konference ČSSD. Předseda Bohuslav Sobotka (uprostřed) poděkoval během sčítání hlasů voličům za účast. | Foto: Tomáš Adamec

V minulých komunálních volbách zvítězili občanští demokraté ve 21 z nich. TOP 09 má zatím z volebních stran nejvíc hlasů ve Zlíně a v Praze. Sečteno je přes 93 procent hlasů. Věci veřejné překvapivě propadají, na magistrátech mají šanci na minimum mandátů.

ČTĚTE TAKÉ Online zpravodajství

V celkem čtyřech statutárních městech už je jasné, kdo zasedne v jejich zastupitelstvech. V Olomouci a Frýdku-Místku vyhrála ČSSD, v Teplicích a Kladně zase ODS.

Zatím největší drama asi zažívá ODS a ČSSD v Plzni. Sečteno je 90procent hlasů a ODS a ČSSD tam zatím mají shodně 24 procent.

Praha sečetla už 87 procent hlasů. Výsledek je tu už téměř jistý - vyhraje TOP 09, která stále drží téměř 30 procent, druhá ODS má 23, ČSSD 18, komunisté 7, koalice evropských demokratů a zelených 6 a Věci veřejné mají 5 procent.

Brno má sečteny tři čtvrtiny hlasů. Vede ČSSD s 31, následuje ODS s 22 procenty. Uspěje zřejmě i TOP09, lidovci a komunisté a těsně nad pětr procenty jsou zelení.

A naše třetí největší město Ostrava - tam po sečtení 85 procent zatím vede ČSSD s 34 procenty nad ODS.

Milan Kopp, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme