Ve Strakonicích havarovalo sportovní letadlo

Sportovní letadlo Brigadýr havarovalo v prostoru strakonického letiště. Při nehodě nebyl podle operačního důstojníka okresního ředitelství policie ve Strakonicích nikdo zraněn. Pilot a parašutisté vyskočili z letadla ještě před jeho pádem. Nehoda způsobil padák jednoho z parašutistů, který se zamotal do křídla letadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká inspekce vyšetřuje včerejší večerní nehodu sportovního letadla na strakonickém letišti. Při havárii nedošlo k žádnému zranění. Podle policejního vyšetřovatele Františka Tomana je předběžná škoda zhruba jeden a čtvrt milionu korun. "Příčinou nehody bylo zamotání padáku do výškovky letadla ve výšce cca 800 metrů a zjišťuje se, z jakého důvodu se ten padák otevřel. To otevření bylo předčasné a dosavadním šetřením a za účasti odborníků z letecké inspekce se shromažďují podklady a důkazy, provádí se ohledání místa. Zkoumají se trosky letadla."

Pilot i parašutisté stačili z letounu vyskočit ještě před pádem na zem. Na místě havárie teď pracuje letecká inspekce, která okolí nehody uzavřela. Toman vyloučil, že by pád zavinil pilot nebo technická závada na letadle.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme