Ve Strakonicích se převrátil raft se šesti vodáky, jeden asi utonul

Ve Strakonicích na Otavě se dnes převrátil raft s šesti lidmi. U jezu zasahoval hasiči, záchranáři a dokonce i vrtulník, který tři vylovené vodáky přepravil do nemocnice. Po jednom se stále pátrá, zřejmě utonul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchrana tonoucího | Foto: Lucie Weissová

Jak Radiožurnálu řekl ředitel krajské záchranné služby v Českých Budějovicích Marek Slabý, zdravotníci ošetřili pět lidí, z toho tři z převráceného raftu.

"Jedna žena skutečně utonula, ale přivolaná posádka záchranné služby zahájila resuscitaci, snad úspěšně, a žena byla v kritickém stavu převezena vrtulníkem letecké záchranné služby na ARO do Českých Budějovic," uvedl Slabý.

Na raftu se plavili čtyři muži a dvě ženy ze západních Čech ve věku od 20 do 43 let. Při jejich záchraně se převrátila také loď hasičů se třemi muži. Dva z nich jsou na pozorování v nemocnici, jednoho museli záchranáři rovněž oživovat.

Hladiny některých jihočeských řek se zvedly zhruba před dvěma týdny. Na Otavě ve Strakonicích sice nyní neplatí ani první povodňový stupeň, policie ale stále varuje vodáky, aby se v těchto dnech nevydávali na vodu a ani se nepohybovali v blízkosti rozvodněných řek. Za poslední čtyři dny evidují hasiči pět podobných zásahů, zachránili při nich 13 lidí.

Přečtěte si také:
Pátrání po ženě z Benešova nad Ploučnicí pokračuje
Česku dál hrozí bleskové povodně
V Komušíně u Horažďovic hrozí protržení hráze rybníka
Na Semilsku zahynul muž při záchraně tonoucích vnoučat
Na Žďársku našli čtrnáctou oběť povodní
V části Jihočeského kraje je vyhlášen stav nebezpečí
Povodně si vyžádaly už třináct obětí
S odklízením následků povodní pomáhají vojáci
Třetí nejhorší povodně, vláda slíbila peníze

Martin Hromádka, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme