Ve středeční sportce bude 110 miliónů

Sázkařské šílenství zřejmě nekončí. Stomiliónový jackpot v losování Sportky nepadl. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Sazky Stanislava Doubravová s tím, že ve středu může být ve hře rekordních 110 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportka | Foto: Sazka a. s.

Stomilionový jackpot v losování Sportky nepadl. Radiožurnálu to potvrdila tisková mluvčí Sazky Stanislava Doubravová. "Jackpot v dnešním tahu Sportky nepadl, takže se posouvá částka z prvního pořadí na středu. Bude losováno o historicky nejvyšší částku v loteriích a sázkových hrách v České republice. Je tam celkem předpokládaná částka včetně jackpotu středeční sportku 110 miliónů 400 tisíc korun."

Dosud rekordní jackpot Sportky se na začátku roku 2000 přehoupl přes 108 miliónů korun. Vylosovanou číselnou kombinaci se tehdy podařilo úspěšně natipovat dvěma sázejícím a každý z nich tak zbohatl o 54,021 miliónu korun. Nejvyšší vyplacená částka jednotlivci ve Sportce zatím činí více než 65 milionů 700 tisíc korun. Získala ji výherkyně začátkem letošního února. Na překonání tohoto rekordu si sázející brousí zuby už od 6. března, kdy se v jackpotu druhého tahu objevilo přes 67,5 miliónu korun. Možnost vyhrát naráz přes sto miliónů přivedla v minulých dnech k tiketům Sportky zhruba třikrát více lidí než obvykle.

Psycholog Slavomil Hubálek ale varuje. Sázkaři podle něj propadli reklamě a většinou zapomínají na zdravý rozum. Ať už dopadnou jakkoliv, jediným opravdovým výhercem totiž bude společnost Sazka. "Kdyby si racionálně spočítali celý ten kalkul kolem toho, tak by nikdo nevsadil ani korunu, protože je to nevýhodné," míní Hubálek.

Vidina horentní výhry ale všechny teorie staví na hlavu. Do hry se zapojují příležitostní hráči a dokonce i velmi vzdělaní lidé, kteří by si za normálních okolností nikdy nevsadili. Tradičně totiž hazardní hry lákají méně vzdělané a chudší lidi. "Stále dokola budou zejména chudší lidé sázet a prodělávat své peníze. To je zkušenost ze všech zemí světa a ze všech dob. Je to svým způsobem iracionální chování, ale zkrátka děje se to," uzavírá psycholog.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme