Ve středních Čechách hrozí Jizera, Cidlina a Mrlina

Velká voda potrápila i střední Čechy. Třetí stupeň povodňové aktivity platí na řece Mrlině ve Vestci a Jizeře v Bakově nad Jizerou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněná Cidlina v okolí Nového Bydžova

Rozvodněná Cidlina v okolí Nového Bydžova | Zdroj: ČTK

V Řepově u Mladé Boleslavi je zatopeno asi 20 domů. Škoda tam přesáhne 100 tisíc korun. V Bakově nad Jizerou se vylila z břehů řeka Jizera a zaplavila asi deset domů, většinou jen sklepy a garáže.

Správa a údržba silnic v Bakově nenainstalovala značky upozorňující na povodeň a do zaplavené silnice vjížděly automobily. Dopoledne ve vodě málem uvízl i kamion.

V Křinci na Nymbursku stále stoupá řeka Cidlina a hrozí tam zatopení několika domů. Ve Vestci Mrlina zaplavila fotbalové hřiště, několik sklepů a také louky a pole.

Ve Vestci zpevňují hráz

Právě ve Vestci mají lidé v paměti povodeň, která před sedmi lety vyhnala velkou část vesnice z domů. Podle starosty Jaroslava Janaty proto místní dobrovolní hasiči nenechali nic náhodě.

„My jsme už odpoledne naplnili pytle pískem, něco jsme už na hráze dovezli, teď už rozvážíme další. Jedná se o místo mezi lávkou a mostem, kde kdyby řeka přetekla, tak nám voda vteče do vsi, tomu musíme zabránit,“ řekl Janata.

Na některých dalších řekách platí druhé stupně povodňové aktivity - týká se to hlavně severovýchodní části středních Čech. Záchranáři v celých středních Čechách zatím nemuseli nikoho evakuovat.

Igor Maňour, Michal Trnka, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme