Ve středních Čechách hrozí Jizera, Cidlina a Mrlina

Velká voda potrápila i střední Čechy. Třetí stupeň povodňové aktivity platí na řece Mrlině ve Vestci a Jizeře v Bakově nad Jizerou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněná Cidlina v okolí Nového Bydžova | Foto: ČTK

V Řepově u Mladé Boleslavi je zatopeno asi 20 domů. Škoda tam přesáhne 100 tisíc korun. V Bakově nad Jizerou se vylila z břehů řeka Jizera a zaplavila asi deset domů, většinou jen sklepy a garáže.

Správa a údržba silnic v Bakově nenainstalovala značky upozorňující na povodeň a do zaplavené silnice vjížděly automobily. Dopoledne ve vodě málem uvízl i kamion.

V Křinci na Nymbursku stále stoupá řeka Cidlina a hrozí tam zatopení několika domů. Ve Vestci Mrlina zaplavila fotbalové hřiště, několik sklepů a také louky a pole.

Ve Vestci zpevňují hráz

Právě ve Vestci mají lidé v paměti povodeň, která před sedmi lety vyhnala velkou část vesnice z domů. Podle starosty Jaroslava Janaty proto místní dobrovolní hasiči nenechali nic náhodě.

„My jsme už odpoledne naplnili pytle pískem, něco jsme už na hráze dovezli, teď už rozvážíme další. Jedná se o místo mezi lávkou a mostem, kde kdyby řeka přetekla, tak nám voda vteče do vsi, tomu musíme zabránit,“ řekl Janata.

Na některých dalších řekách platí druhé stupně povodňové aktivity - týká se to hlavně severovýchodní části středních Čech. Záchranáři v celých středních Čechách zatím nemuseli nikoho evakuovat.

Igor Maňour, Michal Trnka, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme