Ve středu a čtvrtek mají panovat tropická vedra

Už zítra se k nám vrátí tropy. Od jihozápadu bude proudit velmi teplý vzduch. Teploty se mají vyšplhat nad třicítku. Podle meteorologa Štefana Handžáka hrozí hlavně u starších lidí a dětí přehřátí organismu a dehydratace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pitný režim | Foto: Fotobanka stock.xchng

"Jedná se o interval od 29 do 33 stupňů, ve čtvrtek do 34 stupňů. Bude to rozdělené. Pro Čechy to bude platit od středy od 12 hodin do čtvrtka do 21 hodin, na Moravě a Slezsku o něco déle - i v pátek se mohou objevit teploty k 30 stupňům Celsia," připomněl Handžák

Jaké nápoje jsou v tropickém počasí nejvhodnější, Českému rozhlasu upřesnila Lydie Ryšavá ze Zdravotního ústavu v Ostravě: "Ve vedrech se nejlépe osvědčují nápoje, které mají nějakou chuť, aby byly pro člověka chuťově atraktivní a abychom ten doporučený objem mohli vůbec vypít. Odstátý chladný ovocný čaj nebo některé minerální vody." Naopak konzumace alkoholu a piva může ve vedru způsobit zdravotní potíže. Na téma dehydratace se více dočtete ZDE.

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu."

Podívejte se na některé dřívější články o výkyvech počasí:
Počasí po celé republice lámalo rekordy
Meteorologové naměřili -22 stupňů Celsia
Na řadě míst republiky padaly teplotní rekordy
Česko má za sebou nejmrazivější noc letošní zimy
Česko má před sebou tropická odpoledne
Do čtvrtka u nás potrvají tropická vedra

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme