Ve středu napadne až 30 centimetrů sněhu, varují meteorologové

Počasí bude ve středu a ve čtvrtek opět komplikovat dopravu. Během zítřka má v Česku napadnout až 30 centimetrů nového sněhu a při silném větru se proto mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. V nižších polohách navíc hrozí ledovka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima - počasí

Zima - počasí | Foto: Ladislav Bába

„Již během noci očekáváme zataženo se sněžením, během dne bude postupně oblačno a sněhové přeháňky. Očekáváme, že by mělo napadnout 5 až 10 centimetrů sněhu, na horách kolem 20 centimetrů, v Jizerských horách ještě více,“ říká Pavel Jůza z Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem.

„Při sněžení a velmi silném větru už od výšky 500 metrů se budou tvořit sněhové závěje a i ve středních polohách se mohou tvořit sněhové jazyky,“ varuje Jůza.

Nejvíce sněhu by podle meteorologů mělo napadnout na horách na severu a severovýchodě republiky.

„Během středy a noci na čtvrtek napadne na našem území 2 až 10 centimetrů sněhu, nejvíce ve středu ráno a dopoledne. Na horách očekáváme až 30 centimetrů nového sněhu,“ uvádí meteoroložka Petra Marková.

Ota Nehasil, Jiří Zeman, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme