Ve Střížově na Plzeňsku uhynulo 17 tisíc slepic

Sedmnáct a půl tisíce slepic uhynulo ve Střížově na Plzeňsku. Škodu odhaduje vedení podniku na 700 tisíc korun. Vyšetřování stále probíhá. Podle mluvčího západočeské policie Jiřího Soukupa se slepice udusily poté, co kvůli zkratu vypadla v hale ventilace. V hale bylo téměř 38 tisíc nosnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slepice

Podle ředitele drůbežárny Františka Svobody nešlo v žádném případě o infekční onemocnění, slepice se zadusily kvůli výpadku klimatizace. "My dnes víme, že došlo zřejmě k selhání elektrického činitele, což znamená, že byl nedostatečný výkon strážní služby, která měla toto kontrolovat."

V těsné blízkosti bydlící sousedé Českému rozhlasu potvrdili, že nákladní auta odvážející uhynulá zvířata projíždějí přes jejich statek už druhý den, a to včetně nočních hodin.

Sousedé z okolí drůběžárny si stěžovali, že je nikdo o příčině neinformoval, báli se právě infekce. "Tady máme taky svůj dobytek, máme tady děti, a rádi bychom věděli, co se vlastně děje, protož nikdo není ve stavu nás o něčem informovat."

"Pokud by se mně sousedi zeptali, nebyl by žádný problém, vysvětlil bych jim to."

Podle Františka Svobody jsou vztahy se sousedy mírně napjaté, zejména proto, že cesta z drůbežárny vede zcela legálně přes jejich dvůr.

V hale bylo téměř 38 000 nosnic a majiteli vznikla škoda 700 tisíc korun. Ve vyšetřování případu pokračuje policie.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme