Ve Valdicích odhalili falešného vězně

Ve valdické věznici si odpykává trest falešný vězeň. Soud v Hradci Králové mu uložil tři roky za přepadání řidičů kamionů. Muž ale předložil policii i soudům ověřenou kopii pasu znějící na jméno Vladimir Kornijenko a padělek nikdo nepoznal. Svou pravou identitu vězeň tají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Případ vyšel najevo ve chvíli, kdy si skutečný Vladimir Kornijenko přišel pro výpis z rejstříku trestů a zjistil, že má být už tři roky ve vězení. Podal proto trestní oznámení. Připustil také, že si kdysi jedna banka pořídila kopii jeho pasu.

Vězeňská služba ale podle své mluvčí Michaely Hájkové nijak nepochybila. "Odsouzeného dodala do výkonu trestu policie, která jeho totožnost ověřila a potvrdila to potvrzením. Tím pádem vězeňská služba bere, že je totožnost potvrzená a přijímá takovéhoto odsouzeného do výkonu trestu," uvedla mluvčí.

Policie pravou identitu vězně šetří a o jeho dalším osudu rozhodne soud. Podle původního rozsudku má být letos propuštěn a poté vyhoštěn. Policisté chtějí odhalením jeho totožnosti zabránit tomu, aby zůstal v Česku. Česká televize včera uvedla, že muž možná tají své jméno, protože má strach z ruské mafie.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme