Ve vedrech pijte a námahu omezte na minimum

Tropická horka, která nás čekají v následujících dnech, bychom podle lékařů neměli brát na lehkou váhu. Při extrémních teplotách je třeba dodržovat pitný režim, zvolit vhodné oblečení a pokrývku hlavy. Je také dobré se zbytečně nevystavovat přímému slunečnímu záření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pití | Foto: Fotobanka stock.xchng

Jak zdůraznil ředitel Českého červeného kříže v Hradci Králové Lukáš Pochylý, pokud nebudeme dodržovat tyto zásady, můžeme si přivodit velké zdravotní problémy.

"Zejména malé děti, staří lidé - tam je potřeba co nejvíce snížit tělesnou aktivitu. Žádné sekání trávy, žádné štípání dříví nebo jakákoli namáhavá činnost, nějaké velké turistické výkony. Následky mohou být velice nepříjemné, člověk může i umřít. Při takto vysokých teplotách to tělo může být natolik poškozeno, že selže krevní oběh, selže srdce, zastaví se dýchání a člověk umírá, takže tady už veškerý humor musí jít stranou."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vedrech pijte a námahu omezte na minimum

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Marcela Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme