Ve Velkých Karlovicích shořela pila, škoda přesahuje 10 milionů

Rozsáhlý požár zničil v noci z pondělí na úterý objekt pily ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Podle prvotních odhadů způsobil škodu převyšující deset milionů korun, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Velké Karlovice (Vsetínsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár byl hlášen kolem 1:30. "V době příjezdu první jednotky byl jednopodlažní objekt pily o půdorysu asi 15 krát 40 metrů požárem zasažen v celém rozsahu a došlo už i k destrukci střešní konstrukce. Kromě hašení zasaženého objektu se hasiči soustředili také na ochranu sousedního objektu a skládky dřeva," uvedl Netopil.

Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 3:00, velitel zásahu tak ohlásil lokalizaci. "Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na okolí zcela zničeného objektu. Z důvodu zvýšené spotřeby vody bylo v průběhu zásahu zřízeno čerpací stanoviště z hydrantu u místní hasičské zbrojnice," dodal Netopil.

Do páté hodiny ranní bylo na likvidaci požáru nasazeno celkem osm cisternových vozidel a automobilní plošina. Zasahovalo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. "Do ranních hodin pokračovaly v rozebírání konstrukcí zasaženého objektu a dohašování jednotlivých ložisek hoření. V 07:59 byla velitelem zásahu ohlášena likvidace události," dodal Netopil.

Požářiště hasiči předali policistům a majiteli. Na místě byla ponechána kvůli dohledu jednotka z Velkých Karlovic. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme