Ve vojenském prostoru u Kuroslep už zbývá opravit jen elektrické vedení

Vojáci už opustili prostor u Kuroslep, kde ve čtvrtek při cvičení Létající nosorožec havaroval britský vrtulník LYNX. Údolí řeky Oslavy je od nedělního odpoledne v původním stavu. Podle armády už zbývá jen opravit poškozené elektrické vedení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Lynx | Foto: Michal Krumphanzl

Firma z civilního sektoru odvezla během víkendu několik aut mírně kontaminované zeminy a nahradila je novou. Vojáci vysbírali okolní stráně od zbytků vrtulníku. Ty se po explozi dostali do vzdálenosti několika set metrů. Podle mluvčí společných sil Sabiny Indrovičové začala dnes vyšetřovací komsie vyhodnocovat záznamy z nalezené černé skříňky.

Jihomoravská energetika bude poškozené vedení vysokého napětí opravovat ve dnech 15. - 16. září. Podle mluvčího firmy Aleše Řiháčka je škoda odhadována na asi půl miliónu korun. Energetici požádali armádu, aby jim při natahování vodičů v náročném terénu pomohla vojenským vrtulníkem tak jako před dvěma lety.

Markéta Kaclová, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme