Ve Vrchlabí hořela bývalá továrna

V centru Vrchlabí vzplála bývalá továrna. Požár likvidovalo několik hasičských jednotek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Oheň vznikl v ranních hodinách zřejmě v půdních prostorách rekonstruované dvoupatrové Waltrovy textilky, kde je zhruba 20 bytů, nebytové obchodní prostory a rehabilitační centrum. "Podařilo se nám izolovat požár v budově, kde vznikl. K dalšímu rozšíření na okolní objekty nedošlo," přiblížil řídící důstojník požárního odboru Trutnov Jiří Šebs.

Požár byl ohlášen v sedm ráno. Výšková technika dorazila z Trutnova po osmé. "Vrchlabský hasičský sbor podle ukazatelů a zákona nemusí být vybaven výškovou technikou. Tato technika je umístěna v Trutnově a dojezdový čas je zhruba 30 minut," doplnil hasičský důstojník.

"To riziko bylo velmi vysoké, protože vedle je budova bytového podniku, kde je archiv, obrovská věc, kanceláře a navíc v přízemních prostorách je prodejna barev a laků, což by bylo obrovsky nebezpečné, kdyby se nepodařilo požár uhasit v prostoru půdy," dodal starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme