Ve Vrchlabí začali s devitalizací

Soukromá Horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí dnes zahájila devitalizační program - tedy léčbu nádorů pomocí jejich podvazování. Nádor by po tomto zákroku měl zmizet a spolu s ním i jeho metastázy. Předseda České lékařské komory David Rath už dříve řediteli nemocnice Vladimíru Drymlovi pohrozil, že pokud devitalizaci spustí, podá na něj žalobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Vědecká rada České lékařské komory před časem rozhodla ověření metody podvazování rakovinových nádorů pozastavit - vrchlabská nemocnice se přesto odhodlala podle slov ředitele Vladimíra Drymla datum 15. května dodržet. "15. květen je Den boje proti rakovině, já jsem prohlásil, že 15. května začneme, také jsme skutečně začali. My jsme tento program chtěli spustit oficiálně pod záštitou ministerstva zdravotnictví už od srpna minulého roku, když někdo tvrdí, že máme něco nepřipraveného, tak asi neví, o čem mluví," říká Vladimír Dryml.

Nejde totiž pouze o samotný operační zákrok, ale skutečně o program přípravy i následného sledování pacienta, na čemž se podílejí specialisté z jiných lékařských pracovišť u nás. Pacienti se hlásí z celé republiky i prostřednictvím internetu. "Tato metoda není účinná u všech typů rakoviny, tak se snažíme vybírat ty osoby, které mají šanci." V současné situaci po dohodě s pacienty se ale Vladimír Dryml odmítl vyjádřit k jejich momentálnímu počtu i současným postupům jejich léčby.

Eliška Pilařová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme