Ve vytopené Chrastavě bojují o čas se zimou

Poslední dny v Libereckém kraji vydatně pršelo, zima tady navíc obvykle začíná brzy. Starostové zatopených obcí proto mají obavy, jestli domy stihnou před prvními mrazy včas vyschnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky srpnových povodní v Chrastavě. | Foto: Jaroslav Petříček

V Chrastavě u Liberce museli zbourat devět domů, dvě demolice je ještě čekají. Řada zachráněných domů se intenzivně vysouší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starosta Chrastavy Michael Canov o povodňových škodách a plánech obce

„Zima bude na krku, má být deštivo, takže máme obavy. Podařilo se nám dát dohromady sedm bytů, které jsme dali do užívání těm, kteří byli postiženi,“ říká starosta Chrastavy Michael Canov.

„Navíc chceme postavit na území města takzvaný povodňový dům o osmi bytových jednotkách. Pokud se to podaří, bude postaven v únoru,“ dodává.

Speciální pošta

Povodně v Chrastavě poničily také budovu místní pošty. Až půl roku bude trvat, než se vysuší, vymění podlahy a udělají nové omítky. Ode dneška tam proto lidem bude místo poštovního úřadu sloužit speciálně upravený autobus.

„Bude to samozřejmě nouzový provoz, ale pro nás je hlavní význam ten, že provoz nebude přerušen,“ uvedl starosta Chrastavy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Povodněmi zničenou poštu nahradí v Chrastavě na speciálně upravený autobus. Podrobnosti v Ranním Radiožurnálu od Ivany Bernáthové.

V autobuse bude plnohodnotná přepážka napojena na počítačovou síť. Do autobusu bude lidé chodit 3 až 4 týdny, než se upraví dočasné prostory ve vile, kterou České poště pronajala jedna církevní organizace.

Ivana Bernáthová, Katka Brezovská, Lucie Maňourová, Veronika Němcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme