Ve Zlíně se dohodlo na koalici šest politických subjektů

Po skončených komunálních volbách začínají jednání o koalicích. Na spolupráci se už dohodli ve Zlíně. Společné prohlášení zde podepsalo už v neděli večer hned šest politických subjektů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

49. MFFDM Zlín

Primátorem se s největší pravděpodobností stane lídr společné kandidátky TOP 09 a Starostů Miroslav Adámek. Po uzavření smlouvy se tak v opozici ocitnou ČSSD, ODS a KSČM. Dosavadní zlínská primátorka Irena Ondrová se vzdala mandátu zastupitele.

V novém zastupitelstvu obsadí vítěz voleb TOP 09 a STAN 11 křesel. MOR získal sedm mandátů a stejný počet má i třetí ČSSD. ODS obsadí šest křesel, lidovci a komunisté tři, po dvou mandátech pak mají Zlínské hnutí nezávislých a Věci veřejné.

Rozhodnuto už je také v Břeclavi. Strany nové koalice podepsaly už v neděli dohodu. Starostou se stane sociální demokrat Oldřich Ryšavý. ČSSD přitom skončila až druhá. Vítěz voleb v Břeclavi - uskupení Pro region - zůstalo mimo hru.

Igor Maňour, Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme