Ve Zlíně začíná nejstarší a největší festival filmů pro děti a mládež

Ve Zlíně začíná 49. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Potrvá týden a návštěvníci během té doby mohou shlédnout téměř 500 filmů ze 44 zemí světa. Festival budou provázet workshopy, bohatý doprovodný program a navštíví ho i několik světových hvězd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Festival Zlín | Foto: Archiv

Dominantou programu je sekce s názvem Španělská kinematografie. Podrobněji nám ji přiblíží její dramaturg David Čeněk: "Je rozdělena do pěti bloků: španělský film pro děti, španělský film pro mládež, zlatý fond španělské kinematografie, španělský spaghetty western a barcelonská škola - španělská nová vlna."

Podle Čeňka nás španělská filmová tvorba pro děti může překvapit svým pojetím tohoto žánru: "Naše chápání filmu pro děti a mládež je poněkud odlišné od chápání nejenom španělských filmařů, ale i filmařů ze zbytku západní Evropy. Většinou jsou ty filmy takové, že když je promítneme u nás, tak my bychom řekli, že jsou to filmy o dětech."

Přečtěte si také:
Český rozhlas opět mediálním partnerem Filmového Festivalu Zlín
Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně
49. ročník Film Festivalu Zlín

Zuzana Filípková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme