Večer se opět roztančí Opera. Ples je připraven v duchu doby Rudolfa II.

Technici museli vyměnit více než 360 sedadel v pražské Státní opeře, aby ji prakticky přes noc připravili na vrcholnou událost společenské sezóny. Ples v Opeře ji roztančí už dnes večer a připomene císaře Rudolfa II.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Interiér Státní opery Praha | Foto: Národní divadlo

„Jsme rádi, že všichni účinkující, které jsme oslovili, ctí charitativní rozměr plesu a vystupují za minimální honoráře. Můžeme se těšit na vystoupení paní Dagmar Peckové, která zazpívá dvě árie,“ říká ředitelka plesu Zuzana Vincens.

Rudolf II., od jehož smrti letos uplyne 400 let, přál umělcům a vzdělancům. Doba jeho vlády je současně spojena s tajemnými příběhy a mystériem alchymie. Praha se v jeho době pozvedla mezi evropské metropole.

„Na co jsme letos velmi hrdí, je připravené baletní vystoupení souboru Decadancers, které vychází z motivů skutečně alchymistického tance. Při jeho přípravě jsme spolupracovali s profesorem Karlovy Univerzity, panem Puršem, který se Rudolfovou dobou zabývá,“ upozornila Vincens.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánku na Ples v Opeře připravila Jitka Benešová

V tématu alchymie rudolfínské doby bude jak catering, tak dekorace Opery, ale také program, v jehož rámci se mohou hosté těšit například i na rudolfínské kejklíře.

A stoly se budou prohýbat pod vybranými lahůdkami, téměř jako by taneční páry hostil sám císař.

„Opravdu jsme prostudovali dobovou kuchyni a veškeré suroviny, které se v té době používaly, jsme využili na sestavení menu. Samozřejmě v duchu rudolfínské doby, nicméně převedené do moderní doby. Velká část kombinací by se totiž v této době již nepříliš dobře trávila hostům,“ upozorňuje ředitelka cateringu Petra Kandertová.

Servírovat se budou srnčí medailonky se šípkovou omáčkou nebo lehce zauzená kachní prsíčka. O půlnoci se mají podávat oblíbené chuťovky Rudolfa II. – třeba křížaly v karamelovém sladu.

Moderátorem večera bude Marek Eben, čestným hostem vnučka Charlieho Chaplina – herečka a modelka Kiera Chaplin.

Charitativní rozměr se týká i týraných dětí

Výtěžek z plesové tomboly půjde na charitu, podpoří především Dětské krizové centrum, které se stará o týrané a zanedbávané děti.

„My jsme se s Nadací Terezy Maxové zavázali k dlouhodobější spolupráci, protože i pro nás má smysl ty projekty sledovat a vědět, kam přesně ty peníze plynout,“ vysvětluje Vincens.

S tím souvisí vystoupení dětské skupiny Kids Republic, která zazpívá píseň Michaela Jacksona Heal The World.

Konec plesového reje plánují pořadatelé na 2 hodiny ráno.

Pavla Dluhoschová, Jitka Benešová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme