Večer se udělují divadelní ceny Thálie

Herecká asociace bude večer na jevišti Národního divadla v Praze předávat Ceny Thálie 2000 umělcům, kteří v průběhu roku předvedli podle odborných komisí nejlepší jevištní výkony v oborech činohra, opera, balet a pantomima a opereta a muzikál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V mužské části posledně jmenované kategorie je kromě Tomáše Černého nominován také Vladimír Brabec za roli Todyho v muzikálu Viktor a Viktorie. Brabec Českému rozhlasu 1 řekl, že má tuto roli rád, protože Tody se od normálního člověka dost liší.

V ženské části činoherní kategorie je kromě Vilmy Cibulkové a Hany Vaňkové nominována Taťjána Medvecká za roli královny Alžběty v inscenaci Marie Stuartovny v Národním divadle. Ta se Českému rozhlasu svěřila s tím, že má z téhle hry dobrý pocit.

Předsedkyní kolegia pro udělování Cen Thálie je letos herečka Jaroslava Adamová, která se otevřeně přiznává k tomu, že je konzervativní a má ráda divadlo, které je režijně postaveno podle toho, jak bylo dílo napsáno.

Markéta Kaclová, Jaroslav Doleček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme