Večer se udělují divadelní ceny Thálie

Herecká asociace bude večer na jevišti Národního divadla v Praze předávat Ceny Thálie 2000 umělcům, kteří v průběhu roku předvedli podle odborných komisí nejlepší jevištní výkony v oborech činohra, opera, balet a pantomima a opereta a muzikál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V mužské části posledně jmenované kategorie je kromě Tomáše Černého nominován také Vladimír Brabec za roli Todyho v muzikálu Viktor a Viktorie. Brabec Českému rozhlasu 1 řekl, že má tuto roli rád, protože Tody se od normálního člověka dost liší.

V ženské části činoherní kategorie je kromě Vilmy Cibulkové a Hany Vaňkové nominována Taťjána Medvecká za roli královny Alžběty v inscenaci Marie Stuartovny v Národním divadle. Ta se Českému rozhlasu svěřila s tím, že má z téhle hry dobrý pocit.

Předsedkyní kolegia pro udělování Cen Thálie je letos herečka Jaroslava Adamová, která se otevřeně přiznává k tomu, že je konzervativní a má ráda divadlo, které je režijně postaveno podle toho, jak bylo dílo napsáno.

Markéta Kaclová, Jaroslav Doleček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme