Večer startuje Pražské jaro

Mou vlastí večer odstartuje Pražské jaro. Třítýdenní mezinárodní hudební festival nabídne do 3. června na šedesát koncertů klasické hudby a operních představení. Padesátý sedmý ročník festivalu soustřeďuje letos pozornost mimo jiné na tvorbu Igora Stravinského, klasika hudby 20. století. Úvodní koncert ve Smetanově síni bude večer s Českou filharmonií řídit Japonec Ken-Ičiro Kobajaši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká filharmonie

Letos si Smetanovu Mou vlast vychutnáme v podání České filharmonie za řízení japonského dirigenta Kena Ičira Kobajašiho a podle slov dramaturga festivalu Antonína Macnera se tentokrát dočkáme i tradičního přímého přenosu České televize, který vloni chyběl. "Nejen to, ale vlastně celý ten přestávkový blok je věnován průběhu Pražského jara. Diváci uvidí, nač se mohou těšit v dalších dnech." Jako každý ročník Pražského jara, také ten 57. má své hlavní téma. Letos je jím osobnost a dílo Igora Stravinského, jehož 120. výročí narození si v tomto roce připomínáme. "My jsme se snažili, abychom umožnili posluchačům slyšet Stravinského prakticky ve všech skladebních oborech." Podle Antonína Macnera bude letošním největším lákadlem proslulý houslista Maxim Wengerov a také světová premiéra díla Silvie Bodorové Juda Makabejský.

Slavnostní zahájení Pražského jara vysílá v přímém přenosu Český rozhlas - 3 Vltava od 20 hodin.

Markéta Kaclová, Jaroslav Doleček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme