Večer začne pršet. Hrozí povodně, varují meteorologové

V Česku bude od večera vydatně pršet, podle meteorologů hrozí povodně. První srážky se objeví na jihozápadě Čech, během noci a zítřka se budou přesouvat dále na východ. Spadnout by mohlo až šedesát milimetrů srážek za hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka.

Bouřka. | Foto: public domain

„Lze předpokládat všeobecné vzestupy hladin řek. Na menších tocích s dosažením prvního nebo i druhého stupně povodňové aktivity. V regionech jižních Čech a na jihozápadní Moravě pak mohou být dosaženy i třetí stupně povodňové aktivity,“ upozorňuje meteorolog Marian Sandev.

Podle něj může dojít i k zatopení níže položených míst, údolních poloh a sklepů. „Vzhledem k tomu, že se celé srážkové pásmo bude pozvolna posouvat od jihozápadu na severovýchod, tak srážky i stupně povodňové aktivity budou nejprve dosaženy v Karlovarským, Plzeňským a Jihočeském kraji. Postupně během pátku pak budou zasaženy oblasti Vysočina a východní Čechy,“ dodal Sandev.

Dnes by měly nejvyšší teploty vyšplhat na dvacet sedm stupňů Celsia, na západě Čech ale bude jen kolem jednadvaceti stupňů.

Páteční teploty budou podobné těm dnešním. Měly by se pohybovat mezi třiadvaceti až sedmadvaceti stupni, na západě Čech bude opět kolem jednadvaceti stupňů Celsia. Na horách v nadmořské výšce tisíc metrů bude chladněji – meteorologové očekávají sedmnáct stupňů.

Pršet bude i během víkendu, zároveň se také ochladí. Teploty se budou pohybovat v průměru okolo dvaadvaceti stupňů Celsia. Lepší počasí se mělo objevit a v počátku příštího týdne.

Petr Medek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme