Večer začne vysílat nový TV kanál Kino Barrandov. Zaměří se na filmy a seriály

Dnes večer začne vysílat Kino Barrandov, nový filmový kanál televizní skupiny Barrandov. Provozovatelé stanice chtějí zahájit program symbolicky v 18 hodin, 42 minut a 15 vteřin. Tedy v čas, který v sobě skrývá dnešní datum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kino Barrandov, nový kanál televizní skupiny Barrandov | Foto: Televize Barrandov

Nový kanál by měli lidé chytit na běžnou anténu, u kabelových společností i přes satelit, vysílat bude také přes IPTV.

Společnost Barrandov televizní studia plánovala původně rozjezd stanice už na začátek dubna, nakonec ho ale odložila o více než dva týdny.

Významným dodavatelem obsahu bude společnost SPI International, provozovatel filmových kanálů FilmBox.

Přehrát

00:00 / 00:00

Od dnešního večera budou moci čeští diváci sledovat nový TV kanál Kino Barrandov. Více Jan Potůček, šéfredaktor Digizone.cz

Vysílat chce nová televize výhradně filmovou a seriálovou tvorbu z evropské a světové produkce.

Podle šéfredaktora Digizone.cz Jana Potůčka může nový kanál oslovit diváky typické pro Novu Cinemu nebo podobné filmové stanice.

„Pro televizi Barrandov je to snaha zvýšit svůj podíl na trhu a konkurovat velkým televizním skupinám Nova a Prima,“ řekl Potůček.

Česko je ale téměř celosvětovým unikátem v počtu volně šířených programů v DVB-T, tedy pozemním digitálním vysílání zdarma.

„U nás lze takto zachytit už skoro 30 televizních stanic, což je obrovská nabídka, a diváci každou další stanici už sledují velice málo,“ upozornil Potůček.

Podle něj tak Kino Barrandov bude muset nabízet velice atraktivní filmy, aby získalo určitý podíl na publiku a aby se vůbec vyplatilo ho provozovat.

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme