Večeři se Zemanem nechtěli ministři v demisi komentovat. Nejdéle se zdrželi Picek a Mlsna

Prezident Miloš Zeman včera přes tři hodiny večeřel s částí končícího kabinetu Petra Nečase. Ze 17 ministrů jich pozvání přijalo jen pět, ostatní se z večeře omluvili. Prezident se chtěl s ministry v demisi rozloučit, protože ve středu dopoledne jmenuje novou vládu Jiřího Rusnoka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr bez portfeje v demisi Petr Mlsna přichází na Pražský hrad | Zdroj: ČTK

Na prosluněné třetí nádvoří Pražského hradu, kde se jako obvykle procházeli turisté, dorazilo během půl hodiny pět vládních limuzín.

Provaz zabraňoval tomu, aby se hlouček novinářů nedostal příliš blízko, jinak ale nic nenasvědčovalo tomu, že si prezident pozval končící ministry na poslední večeři.

Z vozů postupně vystoupili ministr a předseda Legislativní rady vlády Petr Mlsna, šéf resortu obrany Vlastimil Picek, končící ministr životního prostředí Tomáš Chalupa z ODS a ministr školství v demisi Petr Fiala. Jako poslední dorazil krátce před začátkem večeře odcházející premiér Petr Nečas z ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jana Čermáková se zajímala o průběh večeře

Ministři měli k večeři šunku od kosti s křenem, vývar, krkovici s bramborem a čokoládovou zmrzlinu. Jídlo vybíral sám Miloš Zeman podle svého vkusu.

Následovalo prezidentovo překvapení, konkrétně káva v hradní zahradě s výhledem na Malou Stranu. Pod širým nebem stál kulatý stůl, fanfáru na uvítanou zahrála Hradní stráž.

Očekávalo se, že Petr Nečas nebude chtít přijít před novináře, kteří by po něm nejspíš chtěli komentář k žádosti o vydání k trestnímu stíhání. Večeři na Hradě ale nakonec nekomentoval vůbec nikdo. Například prezident Zeman jen mávl rukou a zmizel ve voze.

V zahradě se podstatně déle než ostatní zdrželi s hlavou státu Picek a Mlsna, oba totiž budou pracovat pro novou vládu. Picek dál jako ministr obrany, Mlsna zřejmě zůstane šéfem Legislativní rady vlády, i když už ne jako ministr, ale jen jako náměstek ministryně spravedlnosti Marie Benešové.

Jana Čermáková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme