Večerníček se zřejmě přesune na druhý program České televize

S novým vedením přicházejí i změny v programu České televize. Diváky zřejmě čekají úpravy v obsahu i délce, a taky přesuny. Třeba dlouholetá stálice prvního programu, Večerníček, se podle všeho bude stěhovat na ‘dvojku‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizní Večerníček | Foto: Česká televize

„Na jednu stranu je Večerníček tradice, která je tady několik desetiletí, na druhou stranu je ale nutné se podívat také na to, jakou má sledovanost,“ řekl k tomu V Ranním interview Radiožurnálu nový programový ředitel České televize Milan Fridrich.

Připomněl, že Večerníček dosahuje sledovanost 250 nebo 280 tisíc diváků, což by podle něj nemuselo být tak málo, pokud by se jednalo ryze o děti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview Radiožurnálu je nový programový ředitel České televize Milan Fridrich. Dobrý den.

„Ale oni to ryze děti nejsou. Otázkou tedy je, zda se nepřežil Večerníček v té podobě, ve které ho ČT na prvním programu vysílá, zda tam není jen z tradice. Mohla by tam umístit program, který by plnil veřejnou službu mnohem lépe a silněji,“ uvedl Fridrich.

Ujistil zároveň, že to ale neznamená, že by Večerníček nebo dětské pořady z České televize úplně zmizely. „Jednou z variant je přesunout je na program ČT 2, ale udělat tam mnohem delší a masívnější dětské schéma mezi šestou a sedmou hodinou večerní. Dlouhodobější věcí je vytvoření programu ČT 3, který by byl ryze pro děti,“ dodal.

Nový programový ředitel také potvrdil, že ke změnám dojde i v personální oblasti ČT. „Bude se to řešit v příštích třech měsících, takže je předčasné to komentovat,“ řekl.

Nikola Bojčev, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme