Věci veřejné jednaly neveřejně, Bárta přijal odpovědnost za volby

Nejmenší vládní strana Věci veřejné hledá způsob, jak zastavit úbytek voličů. Podle současných preferencí dnes balancuje na hranici volitelnosti. Jak znovu získat důvěru voličů, řeší na ideové konferenci v pražských Dejvicích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Škárka a Josef Dobeš na konferenci Věcí veřejných

Jaroslav Škárka a Josef Dobeš na konferenci Věcí veřejných | Zdroj: ČTK

Dopolední jednání proběhlo v přísně uzavřeném hotelu Diplomat, pracovníci bezpečnostní firmy nepouštěli nikoho ani do blízkosti jednacího sálu.

S tímto obrázkem kontrastuje skutečnost, že na svém internetu Věci veřejné průběžně zveřejňují on-line přepisy některých výroků z konference.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předsedkyně poslaneckého klubu VV Kristýna Kočí o rezignaci Víta Bárty na post volebního manažera

Například předseda strany Radek John v úvodním projevu vyzdvihl, že „véčkaři“ nemají za sebou kmotry ani se nepodíleli na „cinknutých zakázkách“.

Ministr dopravy Vít Bárta podle předpovědí rezignoval na funkci volebního manažera strany. „Pevně doufám, že to byla jediná personální změna. Vít Bárta ve svém úvodním vstupu opravdu rezignoval, přijal odpovědnost za nepříliš úspěšné komunální a senátní volby. Uvidíme, kdo bude tím novým volebním manažerem,“ řekla Radiožurnálu předsedkyně poslaneckého klubu Kristýna Kočí.

„Co se týče personální změny na postu předsedy, jak se předjímalo, to já absolutně vylučuji,“ reagovala na spekulace ohledně očekávané kritiky předsedy Radka Johna.

Odpoledne by se zasedání mělo veřejnosti otevřít.

Martin Drtina, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme