Věci veřejné podpoří důchodovou reformu i přes odpor straníků v krajích

Poslanci Věcí veřejných podpoří důchodovou reformu a vyšší DPH. Nejmenší vládní strana ale bude trvat na plném dorovnání zvýšení sazby daně z přidané hodnoty rodinám s dětmi a seniorům. Proti vedení strany se kvůli penzijní reformě postavily některé krajské organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta a Kristýna Kočí | Foto: Filip Jandourek

Protest začal v Olomouci, kde se zrodila výzva, která podle Mladé fronty Dnes žádá referendum v otázce důchodů. Ministr dopravy Vít Bárta tvrdí, že vedení Věcí Veřejných bude krajským organizacím i veřejnosti vysvětlovat dopady reformy prostřednictvím chatu nebo speciálního časopisu.

„Připravujeme časopis Žurnál Věcí veřejných, který rozešleme do všech schránek v České republice, který bude detailně informovat o podmínkách důchodové reformy tak, jak je dojednávána,“ řekl Radiožurnálu Bárta.

Bárta zároveň přijede do Olomouckého kraje, kde chce osobně odprezentovat, jaké jednání je v současné době k důchodové reformě vedeno.

Martina Spěváčková, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme