Věci veřejné podpoří ve druhém kole kandidáta ČSSD

Věci veřejné podpoří ve druhém kole senátních voleb ostravského kandidáta ČSSD Antonína Maštalíře. Ten svede boj o křeslo v horní komoře s nezávislou Lianou Janáčkovou. Předseda ODS a premiér Petr Nečas přitom koaliční partnery vyzval právě k podpoře Janáčkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Klasnová (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Ostrava tak bude jediným regionem, kde se strany na podpoře kandidátů neshodnou. Podle místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřiny Klasnová v tomto případě rozhodla kvalita kandidáta.

„Je logické podpořit kandidáty od koaličních partnerů, na druhou stranu situace v Ostravě je tak, že do druhého kola postoupila nezávislá kandidátka Liana Janáčková. Kandidát Antonín Maštalíř je podle nás kvalitní kandidát, byl by to kvalitní senátor a tady nerozhoduje to, jestli to je sociální demokrat,“ uvedla Klasnová.

Premiér a předseda ODS Petr Nečas to komentoval jen stručně: „Je to rozhodnutí suverénní politické strany. Jak jsem již řekl, my se soustřeďujeme na to, aby byla nelevicová většina v Senátu, aby nebyl oranžový Senát, a podle toho postupujeme.“

Opoziční ČSSD má před druhým kolem, které budou tento pátek a tuto sobotu, nejvíc kandidátů - 22. Věci veřejné podle Klasnové dále stojí celkem za 16 kandidáty ODS, třemi kandidáty TOP 09 a třemi lidovci. V Mostě podpoří Alenu Dernerovou kandidátku hnutí Severočeši.cz proti sociálním demokratovi Zdeňkovi Brabcovi.

Do druhého kola senátních voleb postoupil jediný kandidát Věcí veřejných, a to Stanislav Czudek ve Frýdku-Místku. Utká se s Petrem Gawlasem (ČSSD).

Martin Hromádka, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme