Věci veřejné si zvolí nové vedení. Šéfovat jim chce Bárta i Skokan

Věci veřejné si na volební konferenci v Praze zvolí nové vedení. O nejvyšší stranický post usiluje Vít Bárta a místopředsedové Petr Skokan a Jiří Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) na tiskové konferenci ke kauze sledování politiků

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) na tiskové konferenci ke kauze sledování politiků | Zdroj: ČTK

Současný šéf Radek John svoji funkci obhajovat nebude. Chce se teď věnovat především novinářské kariéře.

Bárta Radiožurnálu řekl, že by do svého předsednického týmu ale Johna dál chtěl, navrhovat naopak nebude svoji ženu Kateřinu Klasnovou.

„Moje žena nepodporuje rodinné předsednictvo strany. Takže mi nezbývá než konzervativnost mé ženy z hlediska rodinného předsednictva respektovat. Zároveň zdůrazňuji, že nechci rozhodovat v jiném formátu než bez své ženy,“ uvedl Bárta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si příspěvek Martiny Spěváčkové k chystané volbě předsedy VV

Právě Bárta je favoritem volby. Na předsednický post ho nominovala víc jak polovina regionů. Rozhodnutí mají ale v rukou delegáti konference. Prozradit, s jakou vizí bude bojovat o jejich hlas, předem nechtěl.

Jeho protikandidát a současný místopředseda Jiří Kohout chce delegáty oslovit především svými ekonomickými zkušenosti a jinými politickými názory než prosazovalo současné vedení.

Skokan zase nabízí spolustranikům zase své dlouholeté zkušenosti v politice a své nápady, jaké konkrétně ale neupřesnil.

Všichni tři kandidáti se shodují v tom, že chtějí stranu posílit především na komunální úrovni a do svého místopředsednického týmu by si přáli Radka Johna, který chce ale počkat, jak bude volba probíhat a kdo se o posty utká. Nepřímo však podpořil Bártu.

Véčkaři také budou řešit, jakým směrem by se strana měla ubírat a jak znovu získat podporu voličů.

Martina Spěváčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme