Věci veřejné si zvolí vedení, předsedou zřejmě zůstane John

Věci veřejné by po dnešku měly mít kompletní vedení. Na víkendové volební konferenci v Hradci Králové by strana měla ve funkci předsedy potvrdit Radka Johna a tým jeho blízkých spolupracovníků, které nominoval. Pozici první místopředsedkyně by měla zastávat šéfka poslaneckého klubu Karolína Peake.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební konference Věcí veřejných v Hradci Králové, Radek John. | Foto: Filip Jandourek

Jedním ze čtyř řadových místopředsedů by se měl stát poslanec Milan Šťovíček. Podle něj je teď pro Věci veřejné nejdůležitějším úkolem její působení v současné koalici.

„Hlavními kritérii by pro nás mělo být nakolik a za jakých podmínek je tato vláda ochotná a schopná připravit a prosadit nezbytné reformy v oblasti sociální, zdravotní i daňové. Dále jak razantní a odvážná může být v boji proti korupci, která rozleptává a deformuje demokratický systém v obcích, krajích i na úrovni státu. A za další, jakými prostředky mohou Věci veřejné prosazovat priority svého programu," říká Šťovíček.

Podle volebního manažera strany a ministra školství Josefa Dobeše by měla být dnešní volba formalitou. „Mandát Radka Johna je dán přímou volbou velmi silně a my akceptujeme americký model, že on si vybere tým spolupracovníků se kterým chce nějaké období bojovat za Věci veřejné,“ tvrdí Dobeš.

Václava Marešová, Martina Spěváčková, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme