Věci veřejné v Praze vyzvaly Radka Johna k rezignaci

Šéf věcí veřejných Radek John čelí kvůli vládní krizi výzvě k odchodu. Jeho rezignaci požadují pražské kluby. Vadí jim dramatický propad volebních preferencí. Pražské organizace proto chtějí stranu znovu restartovat a volají po nových volbách vedení strany. Ty by se měly konat nejpozději do konce května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věci veřejné jednaly ohledně hlasování o církevních restitucí, Radek John | Foto: Filip Jandourek

Ministry za Věci veřejné pražské organizace naopak vyzvaly, aby ve vládě zůstali. Radiožurnálu to potvrdil zástupce VV z Prahy 3 Pavel Křeček.

„Vyzýváme předsedu strany pana Radka Johna, aby vyvodil svou politickou odpovědnost za současnou situaci strany Věci veřejné a jejího propadu u voličů a rezignoval na funkci předsedy strany. Jsme znepokojeni současnou politickou krizí, která se významným způsobem dotýká života nejen nás, ale i jednotlivých řadových členů Věcí veřejných,“ uvedl Pavel Křeček.

Radek John v tiskovém prohlášení odpověděl, že se podobnými apely nebude zabývat, dokud neskončí jednání o budoucnosti VV ve vládě.

Nespokojenost s vedením strany vyjadřují také některé další krajské organizace Věcí veřejných. Přejí si co nejdříve celostátní konferenci strany, která by o širší obměně vedení mohla rozhodnout.

Exministr školství Josef Dobeš už není členem Věcí veřejných

Číst článek

Místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová tvrdí, že nejdřív se musí vyřešit vládní krize, pak teprve přijde na řadu vnitrostranická situace.

„Já nepovažuju v tuto chvíli za příliš rozumné jitřit atmosféru uvnitř Věcí veřejných. Vyzývala jsem jak minulý týden, tak i tento týden k rozvaze a klidu, protože v tuto chvíli naši vyjednávači vyjednávají podmínky trvání Věcí veřejných v koalici. Reviduje se koaliční smlouva, řeší se velmi závažné věci,“ uvedla Kateřina Klasnová.

Doplnila, že příští týden se opět sejdou vrcholné orgány VV a logickým krokem bude poté řešit vnitřní situaci uvnitř strany.

Renáta Prátová, Zbyněk Zykmund, Martina Spěváčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme